Rzym Prowincjonalny, Markianopolis, Gordian III i Trankilina (238-244), Pentassarion

stan zachowania
-2
cena wywoławcza
~35 EUR
~37 EUR
Literatura
Varbanov 2033

Mennica Markianopolis, circa 238-244 ne.

Magister Tertullianus.

Awers: Popiersia Gordiana i Trankiliny zwrócone ku sobie

AVT K M ANT ΓOPΔIANOC AVΓ CEB, poniżej TPANKVΛ ΛEINA

Rewers: Atena stojąc w lewo, trzymająca tarczę i włócznię

VΠ TEPTVΛΛIANOY MAPKIANOΠOΛI, po bokach litery E i Τ / ΩΝ

Ładnie zachowane. Patyna.

Waga 12.87 g.

Stan zachowania
-2