2186

1 rubel srebrem 1847 Engelhardt

4
Stan zachowania: 4
Literatura: Miłczak A29b, Lucow 148 (R6)

Pierwszy rocznik rubli, druk w kolorze zielonym. Podpis dyrektora banku Engelhardt.

W praktyce jedyny dostępny rocznik "zielonych" rubli. Nadal rzadki, notowany epizodycznie na aukcjach w Polsce.

Rocznik 1847 jeśli już pojawia się na rynku aukcyjnym to regułą jest występowanie w bardzo słabych stanach zachowania. Zapewne jest to efekt długiej cyrkulacji jaki naturalnie ma miejsce przy pierwszym roczniku emisji.

Oferowany egzemplarz śmiało można nazwać ponadprzeciętnym. Wzmocnienia na złamaniach wykonane starą, niepraktykowaną metodą. Suchy stempel pomimo stanu zachowania jest nadal czytelny. Kolorystyka naturalna, przyjemnie zielona, bez śladów bielenia. Papier nie nosi śladów konserwacji, choć kontaktu z wodą wykluczyć nie można.

Zbieranie rubli srebrem na roczniki to w naszej ocenie najtrudniejsze zadanie przed jakim może stanąć kolekcjoner polskiego pieniądza papierowego. Oferowana kolekcja nadarza okazję, jakiej na aukcjach w Polsce jeszcze nie mieliśmy przyjemności zaznać.

Polecam szczególnej uwadze,

Mateusz Wójcicki

V Aukcja SNMW 22-23 Lutego
22 lutego 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
939 EUR
Stan zachowania
4
2 160 EUR
230%
Wyświetleń: 127 | Ulubione: 8

Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki

V Aukcja SNMW 22-23 Lutego
22 lutego 2020 CET/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100
  3 000

Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki Sp. z o.o.
Zwiadowców 9
52-207 Wrocław
+48 71 30 70 111
Poniedziałek
09:30 - 17:00
Wtorek
09:30 - 17:00
Środa
09:30 - 17:00
Czwartek
09:30 - 17:00
Piątek
09:30 - 17:00
Sobota
Zamknięte
Niedziela
Zamknięte